Dzisiaj jest: 1 Lipiec 2015    |    Imieniny obchodzą: Halina, Marian, Klarysa

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Czytaj więcej...Dotyczy: informacji o wyłączeniach energii elektrycznej dla odbiorców PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren, RE Piotrków Tryb. - Posterunek Energetyczny Przedbórz

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź - Teren Rejon Energetyczny Piotrków Tryb. informuje, że w związku z przeprowadzanymi pracami eksploatacyjnymi na terenie działania Posterunku Energetycznego Przedbórz nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla nw. miejscowości:

29.06.2015 r. w godz. 8-15 Mrowina 2 (nr: 23-31, dz. nr: 304/4 i 323/2, przepompownia), Dobromierz 31 – gm. Kluczewsko;
30.06.2015 r. w godz. 8-15 Kolonia Mrowina 2 (nr: 16-35) – gm. Kluczewsko
30.06.2015 r. w godz. 10-15 Komorniki (nr: 13-74) – gm. Kluczewsko;
3.07.2015 r. w godz. 8-15 Jeżowiec Kowale (nr: 53-60a), Rączki 59 – gm. Kluczewsko;
13.07.2015 r. w godz. 8-15 Boża Wola (nr: 4-31) – gm. Kluczewsko;
14.07.2015 r. w godz. 8-15 Kolonia Rączki (nr: 72-74), Rączki (nr: 52 i 61-74) – gm. Kluczewsko;
16.07.2015 r. w godz. 8-15 Rączki (nr: 1-38a) – gm. Kluczewsko;

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Czytaj więcej...O G Ł O S Z E N I E

Informuje się, że w dniu 30 czerwca 2015 roku (wtorek) o godzinie 10:00 w Urzędzie Gminy w Kluczewsku odbędzie się sesja Rady Gminy Kluczewsko.
Głównym tematem obrad będzie ocena wykonania budżetu gminy za 2014 rok, sprawozdanie z działalności KUZG i GOPS za 2014 rok, ocena stanu bezpieczeństwa publicznego oraz stanu p. poż. w 2014 roku.

Przewodniczący Rady Gminy  
Mateusz Strychalski  

I Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko

Czytaj więcej...Na stadionie sportowym w Kluczewsku odbył się I Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko Pana Rafała Pałki. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2006-2008 i 2004-2005. W rozgrywkach wzięło udział 11 drużyn, ponad 140 młodych piłkarzy. Organizatorem turnieju był Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy ARKA Kluczewsko. Poniżej wyniki spotkań i klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

"Bonus Między Nidą a Pilicą"

Czytaj więcej...Lokalna Grupa Rybacka "Między Nidą a Pilicą" ogłasza nabór wniosków w ramach IV edycji konkursu "Bonus Między Nidą a Pilicą"

Celem konkursu - jest wsparcie organizacji pozarządowych działających na obszarze Lokalnej Grupy Rybackiej "Między Nidą a Pilicą" w realizowanych przez nie działaniach.

Więcej informacji w załączniku:

„Misja Przyroda-Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” – Projekt Edukacyjny

Czytaj więcej...„Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz gimnazjów z obszarów wiejskich. Udział uczniów Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku w Projekcie „Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" był możliwy dzięki podpisanej umowie współpracy między Gminą Kluczewsko a Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund". W ramach tzw. zielonych szkół, młodzież wciela się w rolę badaczy-odkrywców i poznaje walory przyrodnicze swojego regionu. Na zakończenie projektu uczniowie biorą udział w konkursie międzyszkolnym. W ramach projektu od dnia 18 do dnia 22 maja 2015roku uczniowie wyjechali do Bodzentyna, gdzie mieści się siedziba Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W pierwszym dniu 4 grupy otrzymały mapki miasteczka wraz z opisami miejsc widokowych i obiektów, które warto obejrzeć w Bodzentynie. Trasa biegła zabytkowymi uliczkami miasteczka a uczestnicy zwiedzali kolejno: Mury obronne Pałacu Biskupów Krakowskich, Pałac Biskupów Krakowskich, Kościół Parafialny p.w. Św. Stanisława, Kościół Św. Ducha i na końcu Ogród dendrologiczny "Podzamcze bodzentyńskie", w którym to znajduje się wiele ciekawych obiektów takich jak pomnikowe drzewa, rzeka, stawy ze śladami żerowania bobrów, ul dla dzikich owadów, itp. W ogrodzie każda z grup poszukiwała swojego skarbu w wyznaczonym na mapie miejscu.

Czytaj więcej...

Akademia Kompetencji Kluczowych

Czytaj więcej...SZLAKIEM GRODÓW PIASTOWSKICH

W dniach od 5-7 czerwca 2015 r. odbył się kolejny wyjazd edukacyjny w ramach realizowanego przez Gminę Kluczewsko Projektu, „Akademia Kompetencji Kluczowych” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej z Komornik poznawała miejsca historyczne i najcenniejsze zabytki Szlaku Grodów Piastowskich. Zwiedzanie rozpoczęliśmy, od Torunia, a dokładnie Centrum Nauki Kopernik, gdzie w planetarium na sferycznym ekranie obejrzeliśmy wyjątkowy film „Barwy kosmosu”. Podczas pokazu przyjrzeliśmy się gwiazdom, które świecą na niebie i planetom Układu Słonecznego. Po ciekawym seansie udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta. Poprzez legendy i mity średniowiecznego Torunia opowiadane przez przewodnika zostaliśmy zapoznani z historią miasta. Urzekły nas piękne widoki Starego Rynku, Dom Kopernika, kościół katedralny p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Krzywa Wieża, ruiny Zamku Krzyżackiego i piękna panorama Wisły. Po pożegnaniu urokliwego Torunia udaliśmy się do Wenecji, gdzie w ośrodku wczasowym Przystań Wenecka mogliśmy odpocząć po długiej podróży i całym dniu zwiedzania.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Akademia Kompetencji Kluczowych
  2. Bezpłatna Mammografia
  3. Przerwy w dostawie energii elektrycznej
  4. Diagnozowanie i Przeciwdziałanie Poprzez Sport Agresji i Patologii Wśród Dzieci I Młodzieży.
  5. I Rajd Nordic Walking w Gminie Kluczewsko

Strona 1 z 59

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

Gospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
      (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

Partnerzy