Dzisiaj jest: 27 Marzec 2015    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Ogłoszenie

Czytaj więcej..."Polmozbyt" Kielce dokona przeglądu (atestu) opryskiwaczy. Atest jest ważny 3 lata, a odpłatność za usługę 100 zł.
Rolnicy zainteresowani (u których wyszedł termin ważności) proszeni są o kontakt - tel. 518-820-771 do 03.04.2015 r., a usługa będzie świadczona na miejscu w uzgodnionym późniejszym terminie. Dotyczy wszystkich rolników, którzy posiadają opryskiwacze.

Zapraszamy.

Załączniki:
Pobierz plik (ogłoszenie (1).pdf)ogłoszenie (1).pdf277 kB

"Muzyka Łagodzi Obyczaje"

Czytaj więcej...„Warsztaty muzyczne dla nowych i obecnych członków oraz doposażenie Orkiestry Dętej” projekt realizowany przez Gminę Kluczewsko. Projekt skierowany do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności muzyczne, poprzez uczestnictwo w warsztatach gry na instrumentach dętych. W przedsięwzięciu bierze udział 20 osób, w większości to uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Dobromierzu. Zajęcia prowadzone są w sekcjach, z podziałem na instrumenty dęte blaszane, drewniane i perkusyjne. W ramach realizacji projektu zakupiono instrumenty, które będą służyć nauce gry oraz kształceniu słuchu i emisji dźwięku. Celem projektu jest zachowanie tożsamości kulturowej regionu, kultywowanie wieloletniej tradycji uświetniania przez orkiestrę dętą imprez i uroczystości lokalnych i regionalnych.

Czytaj więcej...

„Witaj Wiosno”

Czytaj więcej...„Wiosna w błękitnej sukience bierze krokusy na ręce……” W piątkowy poranek uczniowie Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku wyruszyli uroczystym korowodem w „poszukiwaniu Wiosny”. W radosnym nastroju, pod eskortą policji maszerowali ulicami Kluczewska. Wszyscy uczestnicy wyprawy zatrzymali się przed Urzędem Gminy, gdzie zostali przywitani przez Pana Wójta oraz pracowników. Dzieci na ręce p. Wójta złożyły „namiastkę wiosny”- kosz z krokusami, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki
o tematyce wiosennej. W podziękowaniu za miłą niespodziankę p. Wójt poczęstował wszystkich cukierkami. W miłej atmosferze powróciliśmy do szkoły, gdzie „Pani Wiosna” przygotowała dla wszystkich niespodziankę - w tym dniu mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca, które zdarza się bardzo rzadko.

Czytaj więcej...

Nowe miejsce rekreacji dla dzieci w Stanowiskach

Czytaj więcej...Prace przy rewitalizacji zabytkowego parku podworskiego w Stanowiskach zmierzają ku końcowi. Wydzielony obszar parku przeznaczony pod miejsce rekreacji dla dzieci, został odpowiednio przygotowany poprzez prace ziemne oraz przy drzewostanach. W parku obok placu zabaw powstały alejki, na których umieszczono ławeczki, zamontowano lampy oświetleniowe z panelem słonecznym, zamontowano kosze na śmieci oraz utworzono miejsca parkingowe. W skład urządzeń zabawowych, m.in. bujaków, huśtawek, zjeżdżalni czy zjazdu linowego, wchodzą również urządzenia, dzięki którym dzieci oprócz zabawy, rozwijają także zdolności ruchowe i sprawność fizyczną tj. orbitek, wirujący dysk. Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. To miejsce rekreacyjne jest kolejną inwestycją, które funkcjonuje w naszej gminie. Dzięki temu coraz więcej dzieci może miło i bezpiecznie spędzać wolny czas.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

   

 ZAPROSZENIE

  Zapraszam wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Kluczewsko na warsztaty w ramach ewaluacji Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski” oraz przygotowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju, które odbędą się w dniu 14 kwietnia 2015 roku (wtorek) o godzinie 13:00 w sali Nr 21 Urzędu Gminy.

   Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu.

Wójt Gminy
Rafał Pałka

 

 

Nowe place rekreacyjne w Ciemiętnikach i Brześciu oddane do użytkowania

Czytaj więcej...Długo wyczekiwana inwestycja budowy placów rekreacyjnych w Ciemiętnikach i Brześciu dobiegła końca. Dzieci i młodzież z tych miejscowości mają do dyspozycji nowoczesne i przyjazne place zabaw, gdzie znajduje się wiele atrakcyjnych urządzeń do zabaw dla najmłodszych milusińskich, boisko do siatkówki i piłki nożnej oraz altana. Inwestycja została zrealizowana dzięki otrzymaniu przez Gminę Kluczewsko dofinansowania z PROW na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” w ramach projektu „ Zagospodarowanie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w miejscowościach Ciemiętniki i Brzeście. Kwota jaką Gmina Kluczewsko pozyskała to 93 050 zł a łączna wartość inwestycji to 143 126,55 zł.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Siatkarze PG Kluczewsko Mistrzami Powiatu
  2. Jakość ścieków będzie lepsza
  3. „Misja Przyroda” - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych
  4. Przerwy w dostawie energii elektrycznej
  5. Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie - Dobromierz Dwa Razy Na Podium

Strona 1 z 48

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

Gospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
      (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

Partnerzy