Dzisiaj jest: 22 Styczeń 2017    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Dzień Babci i Dziadka

 

 

Synoptycy ostrzegają przed powracającymi

Czytaj więcej...Synoptycy ostrzegają przed powracającymi marznącymi opadami deszczu i mżawki powodujących gołoledź.

My też zbieramy i pomagamy ! WOŚP w Dobromierzu

Czytaj więcej...Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku przyłączyliśmy się do akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chcieliśmy zbierać pieniążki na wyposażenie szpitali, a jednocześnie chcieliśmy ofiarować darczyńcom coś w zamian. W tym celu Samorząd Uczniowski ogłosił wśród uczniów akcje zbiórki zabawek, gier, maskotek i książek, które są im już nie potrzebne i mogą się nimi podzielić ze swoimi kolegami i koleżankami. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i w ten sposób zebraliśmy mnóstwo atrakcyjnych maskotek i książek. Ponadto uczniowie przynieśli jeszcze ciasta i napoje, które również były rozprowadzane podczas kiermaszu zorganizowanego w ramach WOŚP. Naszymi Wolontariuszami byli Zuzia Gaj z klasy VI b i Kacper Mikołajczyk z klasy VI a. Wolontariuszom pomagali również członkowie Samorządu Uczniowskiego. Nasze wspólne działania przyczyniły się do zebrania kwoty 801,13 zł, którą przekazaliśmy do sztabu WOŚP w Domu Kultury we Włoszczowie.
Dziękujemy naszym Wolontariuszom, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w naszej akcji WOŚP.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Energetycznym Centrum Nauki

Czytaj więcej...W środę 11 stycznia uczniowie klas II i III Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku wybrali się na wycieczkę do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach, gdzie nauka przeplata się z zabawą. Zwiedzający dowiadują się tam czym jest energia, jak jest wykorzystywana, poznają odnawialne i nieodnawialne źródła energii. W ECN znajduje się 28 interaktywnych stanowisk do samodzielnego eksperymentowania. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość samodzielnie wyprodukować prąd, stworzyć obwód elektryczny, rozniecić płomień w wielkim kotle, wziąć udział w wyścigach z prądem, czy poczuć na własnej skórze energię morskich fal. Wyjątkowym eksponatem w Centrum jest potężny, ważący ponad pół tony kołowrót. Urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzanego siłą ludzkich mięśni. 
Gimnazjaliści świetnie bawili się budując zapory do górnego zbiornika hydroelektrowni oraz na wodnej strzelnicy. Po zwiedzeniu wystawy „Energio” nasi uczniowie udali się do laboratorium „Generator Mocy” umieszczonego w specjalnej kapsule, gdzie pod okiem specjalistów izolowali DNA z banana. W tym miejscu poczuli się jak prawdziwi naukowcy.
Po zakończonych zajęciach w Energetycznym Centrum Nauki wszyscy udali się do kina Helios na seans filmu „Po prostu przyjaźń”.

Czytaj więcej...

LUKS START Dobromierz zaprasza na mecz...

Wyniki Oceny Naboru Wniosków

Czytaj więcej...Lokalna Grupa Działania "Region Włoszczowski" informuje o wynikach oceny naboru wniosków:

  • Konkurs 1/2016 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie: 1.1.6 Podejmowanie działalności gospodarczej
  • Konkurs 2/2016 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie: 1.1.7 Podejmowanie działalności gospodarczej przez osoby w wieku do 29 lat

  • Konkurs 3/2016 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie: 1.1.1 Infrastruktura turystyczna i rekreacyjna

Więcej informacji w załączniku:

Więcej artykułów…

  1. Kwalifikacja Wojskowa 2017
  2. WKU Kielce - Służba Przygotowawcza
  3. UWAGA!! Zgłoszenia faktu posiadania drobiu
  4. I Wojewódzki Konkurs Matematyczny Dla Uczniów Szkół Podstawowych
  5. O G Ł O S Z E N I E

Strona 1 z 136

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
      (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

Partnerzy