Dzisiaj jest: 30 Czerwiec 2016    |    Imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold

Upał! - Ostrzeżenie Meteorologiczne

Czytaj więcej...Wracają silne burze i da się nam we znaki upał, słupki rtęci przekroczą 30 stopni C. Więcej informacji w załączniku:

Hubalowa Legenda w Dobromierzu

Czytaj więcej...„Broni nie złożę,
Munduru nie zdejmę,
Tak mi dopomóż Bóg…”
Hubal, Major

Przygoda z Hubalem rozpoczęła się w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Dobromierzu w 70 rocznicę jego śmierci, która przypadała w 2010 roku. Od tej pory legenda Hubala jest niezwykle żywa w naszej szkole. Inspiracją do podjęcia działań upamiętniających Oddział Wydzielonego Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal było opiekowanie się przez społeczność szkolną od wielu lat grobem „hubalczyka’ kpr. Franciszka Głowacza ps. ‘Lis”, który spoczywa na cmentarzu parafialnym w Stanowiskach. Związek oddziału majora H. Dobrzańskiego z naszą Gminą prowadzi również na Praczkę, gdzie to 25 czerwca 1940 roku, po śmierci dowódcy oddział został rozwiązany.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w ZPSz w Komornikach

Czytaj więcej...24 czerwca to data, na którą czekali z utęsknieniem nasi uczniowie. Po wielu miesiącach ciężkiej i wytężonej nauki dzieci rozpoczęły zasłużone wakacje. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Januszewicach, którą odprawił ks. Proboszcz Stanisław Idziak. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie na placu szkolnym. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Jolanta Turczyn, która powitała wszystkich bardzo serdecznie i gorąco. Dziękowała nauczycielom za przekazaną wiedzę, a rodzicom za wsparcie i współpracę. Uczniom gratulowała wysokich wyników i podkreśliła, że docenia ich zaangażowanie. Najpierw świadectwa z wyróżnieniem i nagrody otrzymali uczniowie, którzy dali z siebie wszystko. Najlepsi z najlepszych otrzymali Nagrody Dyrektora ZPSz w Komornikach -Błażej Chrzanowski i Dawid Bąk, a Nagrodę Wójta Gminy Kluczewsko Szymon Matysiak. Kolejnym punktem było pożegnanie szóstoklasistów, którzy zakończyli edukację w naszej szkole. Po słowach pożegnania szóstej klasy, głos zabrał Radny Gminy Kluczewsko – pan Piotr Barański, który wyraził słowa podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli i życzył przyjemnych wakacji. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.
Życzymy wszystkim ciepłych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej...

Świetny Sezon Orlików ARKI Kluczewsko

Czytaj więcej...Bardzo dobrze spisały się drużyny PKS ARKI Kluczewsko w minionym sezonie rozgrywkowym. Obie drużyny prowadzone przez trenerów Mariusza Ochenduszka i Sebastiana Olczyka wygrały swoje grupy, a na uwagę zasługuje fakt, że był to dla nich debiut w rozgrywkach organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. 
ORLIK MŁODSZY w 12 rozegranych spotkaniach (IV turnieje) zwyciężył 10 razy i zanotował tylko 2 porażki. Bilans bramek: 46-11. Do siatki rywali trafiali: Mikołajczyk Antoni (20 bramek), Czaiński Kacper (15 bramek), Nowak Jakub (4 bramki), Kapuściak Daniel (3 bramki), Nowak Patryk (2 bramki), Szymczyk Dawid (1 bramka).

Czytaj więcej...

Nadchodzą Upały...

Czytaj więcej...Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni (23-26 czerwca) na obszarze całego kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju. W załączniki przedstawiamy poradniki jak przygotować się na upał i burzę.

Załączniki:
Pobierz plik (upały.jpeg)upały.jpeg246 kB
Pobierz plik (upały2.jpeg)upały2.jpeg293 kB
Pobierz plik (upały3.jpeg)upały3.jpeg277 kB
Pobierz plik (upały4.jpeg)upały4.jpeg347 kB
Pobierz plik (upały5.jpeg)upały5.jpeg308 kB

Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci

Załączniki:
Pobierz plik (pismo Prezesa KRUS.pdf)pismo Prezesa KRUS.pdf781 kB

Więcej artykułów…

  1. Hej góry nasze góry
  2. Ostatnia Zbiórka Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego Majora Hubala
  3. Ogłoszenie
  4. VII Szkolny Festyn Rodzinny w ZPSz w Komornikach
  5. Spotkanie z pisarką Małgorzatą Wardą

Strona 1 z 106

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

Gospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
      (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

Partnerzy